KONST / Litografier / Färgserigrafi 13249294
nr 1324 9294
Nicholas Krushenick
(1929-1999), USA
Färgserigrafi, Abstrakt komposition. Signerad, numrerad a tergo 57/125, daterad -1968. Oramat löst blad, bladets mått: 90x70 cm
Nicholas Krushenick, amerikansk konstnär född 1929, död 1999.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 maj 2020
kl 21:03:05
300 kr
350 kr
450 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
6
1.000 kr
1.000 kr
6
1.000 kr (Budbetjänt)
6
1.100 kr
6
6
Nicholas Krushenick
Läs mer om Nicholas Krushenick